VENDOS TË DHËNAT E AUTOMOBILIT:

Kia - Pjesë këmbimi

Kia - Pjesë këmbimi

KIA

Dyqani ynë online numëron një gamë të gjerë të pjesëve rezervë për një numër të madh të automjeteve Kia. Gjeni pjesën që dëshironi me çmimet më të mira në Kosovë dhe Shqipëri.


Krijimi i kompanisë Kia


Emri Kia ka kuptimin e "origjinës nga Azia". Prodhuesi korean i automobilave hyri për herë të parë në treg në 1944 nën emrin Kyungsung Precision Industries me një linjë të prodhimit të biçikletave. Në vitin 1951, ai ndërroi emrin e tij në Kia Industries. Pas 6 vjetësh, skuter i parë C-100, dhe së shpejti më pas, i pari C-180. Fabrika e parë koreane e makinave u ndërtua në vitin 1973 dhe një vit më vonë u prodhua makina e parë koreane Kia Brisa 1.0. Në fillim të viteve '90, ajo hyri në tregun e SHBA. Për shkak të vështirësive financiare që kanë vuajtur në vitet e ardhshme, ajo i përket kompanisë së Hyundai. Në fillim të shekullit 21, filloi me prodhimin e modeleve të reja që paraqisnin cilësi të lartë dhe periudhë më të gjatë garancie.


Kia kursen për automjetin tuaj


Në Serbi, ndër modelet më të shitura të makinave Kia janë Kia Rio, Kia Cee'd, Kia Venga, Kia Sportage dhe Kia Picanto. Në dyqanin tonë online ju mund të gjeni pjesë për këto, si dhe modelet e tjera të makinave Kia.

Kia - Pjesë këmbimi

Vetëm për Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni e V.

 

ÇMIME SHUMË TË MIRA ME POROSI ÇDO TË HËNE

 

Çmime të shkëlqyshme!!!
Dorëzimi prej 24-48h
Prej kaliimit të kohës të
parashikuar për dorëzim
Koha e mbetur për porosi:

NE STOK MBI  120.000 ARTIKUJ


ZBRITJE SPECIALE NË TË GJITHA PRODUKTET PËR SERVISE

 

 

BMW 3 Series Touring